Agenti hlásí – první dvě mise splněny!

Žáci 1.A se v tomto školním roce zapojili do eTwinningového projektu s názvem Secret Agent 007. Platforma eTwinning umožňuje spolupráci evropských (a nově také několika mimoevropských) škol, postavenou na používání informačních a komunikačních technologií. Do našeho projektu se zapojilo šest škol (francouzská, španělská, italská, turecká a dvě české). Cílem projektu je rozvíjet jazykové dovednosti zábavnou tematickou hrou.

V duchu bondovek žáci-agenti plní šest misí. Po úspěšném dokončení  každého úkolu obdrží chytrou vychytávku Jamese Bonda. Během první mise se jim podařilo vytvořit zajímavou webovou stránku, na které sami sebe představili. Cílem druhé mise bylo pomocí aplikace voki.com vytvořit postavu dalšího tajného agenta a namluvit text popisující, jak vypadá takový běžný den v jeho životě (http://www.voki.com/site/pickup?scid=14606909&height=330&width=575&chsm=f2d322a370126dce8dc13fff2b9c2f53).

Vypadá to, že žáky projektové aktivity baví. “Je to úžasná příležitost seznámit se se spolužáky z jiných zemí a přitom si rozvíjet angličtinu”, jak říká jedna z účastnic.