Školní konference

Studentská konference 2024

Tradiční soutěžní přehlídka studentů naší školy se opět chystá a její téma pro tento školní rok je HRA

Soutěž proběhne v aule naší školy ve dvou termínech:
studenti vyššího gymnázia budou soutěžit 19. března 2024nižší gymnázium se utká 26. března 2024

Soutěžící jednotlivec (dvojice) připraví desetiminutovou prezentaci, kterou následně obhajuje před porotou i diváky.
S příspěvky Vám ochotně pomohou Vaši vyučující.

Dotazy k pravidlům, organizaci, registrace – Mgr. Lucie Gajdošová, kabinet 119.

Studentská konference 2023

Máme za sebou další úspěšný ročník Studentské konference, letos na téma CYKLUS
Konference byla rozdělena na 2 části, první pro studenty vyššího gymnázia proběhla v úterý 21. 3., druhá pro mladší žáky v úterý 28. 3. Našim inspirujícím soutěžícím nechyběla odvaha, kreativita, nadšení, my jsme tak mohli vidět celkem 20 zajímavých příspěvků, které soutěžící obhajovali před odbornou porotou i diváky. I ti se mohli zapojit a hlasovat o svého favorita.
A jak to všechno dopadlo?

21. 3.:

1. místo vybojovali Marek Raška a Adéla Ponczová (4. E) s prací Fraktály.
  2. místo obsadila Zuzana Sikorová (2. D) s prací Textile waste.
  3. místo a také Cenu diváků vyhrála děvčata Jana Balcárková a Tereza Twardziková (2. E) s prací Spánkový cyklus.

28. 3.:

1. místo a také Cenu diváků vybojovaly Adéla Kawuloková a Tereza Kostková (4. A) s prací Stres aneb Nekonečný cyklus.
  2. místo vyhrála Anežka Ponczová (3. A) s prací Srdeční cyklus
  3. místo obsadil Matěj Marek (1. A) s prací Cyklus tasemnic

Konferenci i letos zpříjemnilo hudební vystoupení talentovaných muzikantů Filipa Danyśe, Honzy Miškeje a Dominika Golise.
Vítězům blahopřejeme, soutěžícím děkujeme za podnětná vystoupení, publiku za výbornou atmosféru a už se těšíme na příští ročník.

Studentská vědecká konference 2022 – mladší žáci

V úterý 29. 3. proběhla úspěšně 2. část 6. ročníku Studentské vědecké konference s tématem Stromy, tentokrát pro studenty nižšího gymnázia.
Ani mladším žákům nechyběla fantazie, skvělé nápady a odvaha a my jsme měli možnost vidět 9 zajímavých příspěvků, které soutěžící pohotově obhajovali před diváky i odbornou porotou.

1. místo vybojovala Alice Burdová a Hanka Czepczová (3. A) s prací Rodinný strom aneb Výprava za rodokmenem.
  2. místo vyhrála děvčata Adéla Kawuloková a Veronika Procházková (3. A) s prací Ke stromům.
  3. místo obsadil Matouš Rucki (2. A) s prací Stromy ve státních znacích.

Cenu diváků si odnesl Jakub Casadio se svou přínosnou prací Pando.

Konferenci opět zpříjemnilo skvělé hudební vystoupení Filipa Danyśe a Vojty Špillera, kteří do party přizvali zpěváka Dominika Golise.

Vítězům blahopřejeme, soutěžícím děkujeme za účast a dobrou atmosféru a těšíme se na příští ročník.

Studentská vědecká konference 2022

V úterý 22. 3. proběhl úspěšně 6. ročník Studentské vědecké konference (pro studenty vyššího gymnázia), letošním tématem byly STROMY.

Viděli jsme 8 inspirujících příspěvků, soutěžící své práce obhajovali před diváky i odbornou porotou.

1. místo a také Cenu diváků vybojovali Jakub Kotajny a Dominik Stošek (6. C) s prací Deforestace.
  2. místo vyhrála děvčata Zuzana Kučová, Veronika Sarah Wapieniková (3. D) s prací Kůrovec v Moravskoslezském kraji.
  3. místo obsadila Zuzana Sikorová (1. D) s prací Lesní internet.

Součástí konference bylo také školní kolo Středoškolské odborné činnosti, do které se zapojily 3 studentky. Jejich vystoupení bylo obhajobou jejich půlročního vědeckého snažení. Všechny byly úspěšné a postoupily do okresního kola.

SOČ – Výzkum psychopatických jevů v populacích: Michaela Kufová (6. C)
SOČ – Mezigenderové a mezigenerační srovnání vnímání díla Romea a Julie: Veronika Balcarová (5. A)
SOČ – Kult Josefa II. (Dynastické pomníky na území rakouského Slezska): Veronika Sarah Wapieniková (3. D)

Konferenci zpříjemnilo skvělé hudební vystoupení Filipa Danyśe a Vojty Špillera.

Vítězům blahopřejeme, soutěžícím děkujeme za účast a těšíme se na příští ročník.