Projekt Malí a velcí pokračuje – Retro hraní v MŠ

Malí a velcí

Téměř na konci školního roku účastníci programu Ceny vévody z Edinburghu (DofE) a jejich spolužáci z třineckého gymnázia opět navštívili MŠ Nerudova v Třinci, aby si pro předškoláky připravili několik aktivit. Pro děti to byla vítaná změna a pro naše studenty návrat do dětství a vzpomínky na hry, které kdysi hrávali.

V pátek 21. 6. nám přálo počasí, svítilo sluníčko, dopoledne nebyly v předpovědi žádné bouřky, a tak se předškoláci dočkali Retro dopoledne na školní zahradě. Dofáci a jejich spolužáci z 5.A si připravili hry, které oni sami kdysi venku hrávali. Děti se rozdělily do týmů, o které se starali studenti a obcházeli s nimi jednotlivá stanoviště. Všichni si vyzkoušeli skok do písku z místa i do dálky, podběhnout či přeskočit lano, házet míčkem na cíl i do dálky nebo hrát kuličky. Cestičky na zahradě ozdobily obrázky léta a prázdnin, které křídami děti namalovaly. Když ještě na závěr zbyl čas, kluci i holky si s „velkými“ zkusili  přetahovanou. A pokud si pozorně prohlédnete fotogalerii, zjistíte, že si hráli nejen předškoláci. 

Akce se všem líbila – malým, velkým i paním učitelkám. Odnášíme si krásné vzpomínky a také už víme, že dobrovolnictví může mít spoustu podob.

Děkujeme za osvěžující občerstvení, které nám paní učitelky připravily.