Jana Sikorová mistryní ČR v rapid šachu dívek do 14 let

Ve dnech 10.–11. 9. 2022 se v Harrachově uskutečnilo Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu. Turnaje se zúčastnila i Jana Sikorová, studentka třídy 4. A.

Jana pochází z šachové rodiny a sama hraje závodně už od 5 let. Do užší dívčí špičky patří ve své kategorii již řadu let. Umístila se například nejlépe z českých hráček na Mistrovství Evropy dívek do 8 let v roce 2016, letos v dubnu vyhrála v kategorii D15 silně obsazený mezinárodní turnaj ve Frýdku-Místku. Na mistrovstvích ČR však doposud získala „pouze“ tři čtvrtá místa.

MČR v rapidu se hraje na 9 kol, z toho 6 v prvním hracím dni. Z nich Jana získala 4 body a na nejvyšší příčky příliš neztrácela. Podařilo se jí ale vyhrát všechny 3 partie druhého hracího dne, především hned v prvním ze soubojů porazila nejvýše nasazenou hráčku. Díky plnému bodovému zisku obsadila samostatné první místo se sedmi body.