Florbalisté bojovali na kraji

Kopřivnická sportovní hala místní SOŠ, VOŠ a SOU hostila 16. března v letošním krajském finále nejlepší moravskoslezská středoškolská družstva. Na naše borce čekala dvě utkání ve skupině. Pozorovali jsme hru soupeřů v prvním utkání. Podle všeho nebudeme platit za favority. Kvalita soupeřů byla velmi vysoká.

V prvním utkání jsme nastoupili proti hochům z Gymnázia Havířov. Soupeř nás tlačil od první chvíle. Naše výpady do protivníkovy obranné zóny byly pouze ojedinělé, přesto jsme dokázali z minima vytěžit maximum. I přesto, že Marek Kornuta čelil úspěšně nájezdu nařízeném za náš faul, jsme po brankách Davida Goldmana a Erika Palkovského nakonec prohráli ještě přijatelným rozdílem 2:4.

Druhé utkání, o naději, jsme sehráli proti velmi silnému družstvu Gymnázia Frenštát pod Radhoštěm. O kvalitě soupeře svědčil i fakt, že Frenštátští přehráli našeho prvního soupeře 4:2. Opět se nám nevydařil začátek a inkasovali jsme od nepokrytého hráče. Narozdíl od předchozího utkání nás tentokrát zdobil precizní pohyb a včasné přistupování k soupeři. Hráli jsme častěji na útočné půli a snažili se o jednoduchou hru s častou střelbou. Za aktivitu byli hoši odměněni dvěma brankami Davida Goldmana, po jedné Ondřeje Motyky a Radima Wolného. V brance podržel při nebezpečných závarech naše naděje Marek Kornuta. Za aktuálního skóre 4:1 bychom postupovali z první příčky. Soupeř však využil naši chvilkové nekoncentrace a snížil na rozdíl jedné branky. V závěrečných minutách se nepodařilo naše šance přeměnit v branku a to ani při závěrečné hře bez brankáře.

Čekal nás souboj zklamaných o 5. místo. soupeřem byla SŠ Opava. Opět naše velká převaha, ale první branku vstřelil soupeř. Dvěma brankami se o vyrovnání skóre postaral Ondra Zoubek. Definitivní pojistku konečného pátého místa přinesly až branky Ondry Motyky a Honzy Szmeka na finální skóre 4:2.

Naše účast splnila svůj účel. Hoši předvedli na svoje možnosti výborné výkony a turnaj si užili.