Beskydský Oxford děkuje za vaše hlasy

Projekt Beskydský Oxford zaujal i porotu v hlavním městě. Tento unikátní tábor pořádaný absolventy třineckého gymnázia je určen nejmladším žákům této školy. Hlavním účelem je předávání zkušeností a motivace. Velký důraz je kladen na týmovost, respekt, kreativitu a otevřenost. Při práci na společných projektech, workshopech i hrách předávají absolventi své zkušenosti nováčkům.

Komise na projektu ocenila vytváření komunity uvnitř školy samotné, což pomáhá hýbat občanskou společností. Velmi kladně na projektu hodnotí příležitost k vytváření silných a přátelských vazeb. Projekt sice zatím funguje v malém měřítku na jedné škole, myšlenka je však přenositelná a má silný potenciál replikace.

I díky tomuto hodnocení byl projekt navržen na Cenu Nadace O2 za přínos v oblasti vzdělávání. Děkujeme všem, kteří nás podpořili v celorepublikovém hlasování. Do finále se dostalo pět projektů ze 74, což je pro organizátory Beskydského Oxfordu velká pocta a poděkování za nezištnou práci. Hlavní cenu jsme si ze slavnostního večera pořádaného v pražské Lucerně sice neodnesli, ale potěšila nás slova díků, chvály a krásný medailonek natočený Českou televizí.

Organizátoři Beskydského Oxfordu – pětidenního soustředění pro žáky nižšího gymnázia nezahálí a připravili si pro účastníky i další zájemce nové webové stránky, kde lze najít vše o minulém ročníku i o tom dalším, včetně teaseru. Soustředění proběhne na chatě Skalka ve dnech 6. – 10. 9. 2018 a kapacita je již naplněna.
https://beskydsky-oxford.webnode.cz