Naši dějepisci zabodovali v okrese

Velký úspěch zaznamenali naši studenti nižšího i vyššího gymnázia v okresním kole Dějepisné olympiády. S náročnými úkoly i silnou konkurencí si dokázala nejlépe poradit Markéta Novotná ze 4.A, která ve své kategorii (ZŠ a nižší gymnázia) získala skvělé 1. místo a postupuje do krajského kola.

Výborně si vedli v II. kategorii (vyšší gymnázia, střední školy) i Marek Skibiński (8.A) a Filip Stonawski (4.D). Marek se umístil na 3. místě a Filip na 5. místě.

Dějepisná olympiáda je letos zaměřena na téma Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí (Čechy, Morava, Slezsko) od Cyrila a Metoděje po Jana Husa. Zadané úkoly, které soutěžící plnili, byly velmi kreativní a prověřovaly nejen faktografické znalosti o středověkých dějinách, ale také se zaměřovaly na schopnost pracovat s historickými prameny a vyčíst z nich potřebné informace.

Úspěšné trojici soutěžících gratulujeme, děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a Markétě přejeme hodně štěstí v krajském kole.