Cenu veřejnosti získal web Gymnázia Třinec

IMG_0001

První ročník soutěže sCool web, do kterého se přihlásila i naše škola, je vyhodnocen. V reprezentativních prostorách Nové radnice, sídla Magistrátu hlavního města Prahy, se dne 20. listopadu 2015 konala závěrečná konference soutěže o nejlepší školní web. Naše webové stránky získaly Cenu veřejnosti, za což patří poděkování vám všem, kteří jste nám dali svůj hlas. Podrobnosti o této soutěži včetně výsledků najdete na webových stránkách organizátora soutěže: ZDE (bude zde také zveřejněna fotodokumentace a prezentace ze závěrečné konference).

IMG_0493

Nové webové stránky našeho gymnázia byly spuštěny 8. listopadu 2013. Na počátku stála myšlenka změnit redakční systém a vyrobit webové stránky odpovídající moderním trendům. Tvůrcem základní šablony v redakčním systému Word Press byl náš absolvent Radim Lipovčan. Tým dále tvořili Mgr. Romana Cieslarová, Mgr. Ladislav Vrátný, koordinátor ICT Mgr. Marcel Gibiec, Mgr. Lenka Klepaczová a ICT technik Bc. Tomáš Kočí. Po několikaměsíční práci se povedlo tento web spustit. Dnes mají programátorskou část  na starosti studenti 5.A Dominik Heczko a Štěpán Stenchlák, obsahovou část Mgr. Marcel Gibiec a zástupci z řad vyučujících za každou předmětovou komisi.

1. místo  v kategorii Cena veřejnosti je pro nás důkazem, že jste spokojenými uživateli našich webových stránek, a že se nám tedy záměr vytvořit příjemné uživatelské prostředí zdařil. Určitě neusneme na vavřínech a již nyní máme spoustu nových podnětů, jak web dále vylepšovat (zvýšit bezpečnost, nastavit správné zobrazování na mobilních zařízeních a optimalizovat zobrazování webu ve vyhledávačích).

O výsledcích této soutěže vyšel také novinový článek v Lidových novinách dne 21. listopadu 2015.

LN_clanek

Naše škola získala mnoho cen. Kromě řady knih s různorodou tematikou jsme obdrželi také roční předplatné časopisu Řízení školy a poukaz v hodnotě 2 000 Kč od firmy Global Vision a. s.

Knihy

IMG_0002IMG_0003

A na závěr ještě dvě poděkování. První patří organizátorům soutěže, kteří se tímto projektem  snaží pomoci školám pozvednout úroveň jejich webů a přiblížit se byť o kousek těm komerčním. A druhé patří Dominikovi a Štěpánovi, kteří tvoří nezastupitelnou součást  administrace.

Administrátor webových stránek  Mgr. Marcel Gibiec