Pražský studentský summit – model OSN

Studenti šestého ročníku ve složení Tomáš Cieslar, Zuzana Cieslarová, Vojtěch Gawlas a Ondřej Mitrenga byli vysláni státem Pákistán, aby obhájili jeho zájmy na poli jednání OSN v rámci Pražského studentského summitu.

Důležitá konference probíhala od pátku 6. 3. do pondělí 9. 3. 2015. Zde mohli studenti zúročit svou tvrdou práci a vědomosti nabyté za poslední půlrok nejen o zahraniční politice Pákistánu. Pro získání ještě více informací navštívila tato delegace ve čtvrtek, těsně před slavnostním zahájením, pákistánskou ambasádu v Praze. Zde jim bylo umožněno získat lepší přehled o zemi, kterou zastupovali. Dočkali se setkání přímo s váženým pákistánským velvyslancem, panem Tajammulem Altafem.

Konference byla zahájena v hotelu Ambassador Zlatá husa na Václavském náměstí v Praze. Naši studenti absolvovali dlouhá jednání v rozsahu tří jednacích dnů. Celkem vyjednáváním strávili 23 hodin. Jednání probíhala na půdě Kongresového centra.

Studenti opouštěli Prahu s nově získanými teoretickými znalostmi, praktickými dovednostmi a kontakty s novými lidmi. Tuto příležitost hodnotí jako velice přínosnou a obohacující.

IMG_9462