Futsalisté smolně neobhájili

Nezvykle již v listopadu byla zahájena letošní soutěž středoškoláků ve futsalu. Naši borci obhajovali loňské vítězství, kdy dokázali zvítězit dokonce i v krajském kole. Konkurence však tentokrát byla velmi vysoká. Naši hráči byli nalosováni do skupiny spolu s družstvy SOŠ Lískovecká F-M, SŠ Infotech F-M a Gymnázia Frýdlant nad Ostravicí. Do semifinále mohla postoupit jen dvě nejlepší družstva.

V celkovém účtování jsme v tabulce obsadili třetí místo, o kterém při rovnosti bodů na prvních třech místech rozhodovala minitabulka tří týmů se třemi body, v níž nám k postupu chyběla jedna branka. Našim borcům slouží ke cti, že svým pojetím hry byli suverénně nejslušnějším družstvem turnaje. Po této stránce obstáli v divokém fotbalovém prostředí plném nejen verbálních vulgarit na výbornou.

Z průběhu soutěže:

V prvním utkání naši borci vyzvali soupeře z Gymnázia Frýdlant nad Ostravicí a v utkání na 15 minut čisté hrací doby nakonec po boji zvítězili brankami Jana Lasoty, Lukáše Míry a Denise Pietra 3:2, kdy soupeř pokaždé dokázal odpovědět na naše vedení, a tak o konečné výhře nakonec rozhodla branka Denise dvě minuty před koncem duelu.

Ve druhém utkání naši borci deklasovali výběr SŠ Infotech F-M 12:0. S výjimkou jedné soupeřovy střely do tyče v závěru utkání se hrálo téměř výhradně na jednu branku a naše útočná lavina zcela zdecimovala soupeřovu obranu. Branky našeho celku vsítili Jan Lasota (5), Denis Pieter (3), Lukáš Míra (3) a Šimon Štefek.

Třetí utkání proti SOŠ Lískovecká přineslo našim hochům dvojnásobné zklamání. Stačily dvě chyby v obraně a byla z toho prohra v utkání 0:2. První branku jsme inkasovali z pokutového kopu za nastřelenou ruku na zemi ležícíhoMirka Poláka. Druhá přišla po zaváhání našich obránců v trestném území, kdy se nepodařilo odkopnout míč do bezpečí a soupeř v přečíslení trestal. Objektivně je třeba přiznat, že i přes naše příležitosti si soupeř vítězství zasloužil.