Školní kolo Dějepisné olympiády je za námi

Letos nezvykle až v adventním období se i u nás na gymplu konalo školní kolo Dějepisné olympiády, tentokrát s tématem Rozdělený svět a Československo v něm – 1945-1992. Vymýšlení zadání pro letošní ročník se vůbec poprvé zhostili historici z Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové a svůj úkol zvládli výborně – úkoly byly velmi kreativní a nejenže prověřovaly faktografické znalosti soutěžících v moderních československých dějinách, ale zaměřovaly se i na schopnost účastníků pracovat s historickými prameny. Zájemci si mohou vyzkoušet své znalosti a dovednosti v přiložených zadáních.

Výbornou práci odvedli i naši účastníci. V I. kategorii (8. a 9. ročníky, u nás 3.A a 4.A) zvítězil Jakub Szkandera (4.A), na druhém místě se umístila Alžběta Szlaurová (4.A) a na třetím Jana Capková (3.A).

Ve II. kategorii (střední škola) pak byly výsledky následující: 1. místo – Marek Skibiński (7.A), 2. místo – Jiří Madeja (3.E), 3. místo – David Běhálek (6.A).

Všem účastníkům děkujeme za hojnou účast (rekordních 32 soutěžících), výhercům gratulujeme a postupujícím přejeme hodně štěstí v lednovém okresním kole.