Naši studenti nezahálejí ani o prázdninách

Na sklonku prázdnin, kdy už na nás ze všech koutů volají, že je čas vrátit se do školy, jsem měla možnost zúčastnit se již třetího ročníku pětidenního mezinárodního chemického kempu na SPŠCH v Ostravě.

Program byl rozdělený na dopolední práce v laboratořích a na odpolední volnočasové aktivity. V dopoledních hodinách jsme tedy v rozdělených skupinách zabrousili do úkolů z fyzikální nebo analytické chemie, na kterých jsme spolupracovali s bratry Slováky. Společně jsme titrovali, zapalovali bengálské ohně či pozorovali světélkující kyslík. Určovali jsme stav dusičnanů v pitné vodě na Ostravsku a také jsme vytvářeli tepelnou izolační směs. Odpoledne jsme navštívili místa, která více či méně souvisí s chemickým průmyslem, např. jsme navštívili Dolní oblast Vítkovic, kde jsme byli provedeni po vysokých pecích. Exkurze byla završena výstupem na Bolt Tower, kde jsme měli ve slunečný den celou Ostravu jako na dlani. Také jsme si prohlédli Zbrašovské aragonitové jeskyně, které jsou v ČR jediné jeskyně hydrotermálního původu. V jeskyních jsme k veselí paní průvodkyně jakožto chemický kemp systematicky pojmenovávali jednotlivé horniny.

Kromě nových známostí a samozřejmě poznatků si všichni účastníci odvezli i certifikát. Účast na chemickém kempu mě obohatila a myslím, že tyto akce rozvíjejí potenciál mladých lidí.

 

Kateřina Balcarová, IV.C

Odkaz na reportáž: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000013965/studuj-u-nas-ostrava-hostila-chemicky-kemp