IT novinky: Pokud hrajete PC hry, jste sledováni

S nestandardním využitím technologie na rozpoznávání obličejů přišel čínský technologický gigant Tencent. Aby zajistil, že jeho extrémně populární mobilní hru Honour of Kings hrají jen děti, které jsou na to dostatečně staré, testuje funkci, kdy aplikace zanalyzuje obličej hráče, a zjistí tak jeho věk.
Honour od Kings je hra pro více hráčů typu MOBA, kde se spolu lidé utkávají v organizovaných bitvách. Že jste o ní pravděpodobně nikdy neslyšeli, je proto, že je extrémně oblíbená hlavně v Asii. Na konci roku 2017 ji hrálo 200 milionů hráčů, což ji řadí mezi nejoblíbenější hry na světě. V Evropě a Americe vyšla pod názvem Arena of Valor.
Čínská média si často stěžovala, že místní děti se na hře stávají závislými a že se šíří krátkozrakost mezi dětmi. Námitky předvedly také úřady, se kterými se nakonec Tencent loni domluvil následovně – děti pod 12 let mohou hru hrát jen hodinu denně a a děti mezi 13 a 18 roky mohou hrát dvě hodiny denně. Vymáhání a kontrolování podobného pravidla ale není jednoduché, protože hráči nacházejí způsob, jak pravidla obejít.

www.zive.cz