Družstvo florbalistů rozehrálo KB Chalenge

Ostravská aréna ČPP na Hladnovského ulici hostila dnes okresní kolo soutěže, kterou pro středoškolská družstva pořádá Česká florbalová unie. Prvním soupeřem našich borců byl výběr Gymnázia Frýdlantu nad Ostravicí. Po přesvědčivém výkonu a celkové převaze kdy první vážnější střelu soupeře kryl brankář Šimon Laštůvka až v závěru druhého poločasu jsme v utkání hraném na 2x 10 min brankou žáka 2.E Alexandra Michajloviče Kapitanova z první poloviny utkání zvítězili 1:0.

V dalším utkání bylo soupeřem GymTri družstvo SOŠ Lískovecká FM. Ve velmi dramatickém utkání naši borci inkasovali již v úvodu první části a byli pod silným tlakem soupeře, ze  kterého se vymanili až v průběhu druhého dějství, kdy Tomáš Kaleta hezkou střelu poslal v šestnácté minutě míček až do sítě. Za další minutu již díky Vladimíru Hloužkovi naši vedli, ale jen asi necelou  minutu. Frýdeckomístečtí učni dokázali vyrovnat, aby minutu na to strhnul vedení opět na naši stranu Tomáš Kaleta. Vedení 3:2 se snažil již značně unavený soupeř zvrátit a bohužel po chybě ve střední části hřiště srovnal patnáct vteřin před koncem na konečných 3:3.

S vědomím potřeby vylepšení celkového skóre nastoupili naši k poslednímu utkání proti družstvu Biskupského gymnázia z Ostravy. O herní dominanci našich přesvědčivě vypovídá výsledné skóre 11:0. Branky našich padly z holí  Jana Byrtuse 4, Vladimíra Hloužka3, Tomáše Kalety 2, Tobiáše Brance a Pavla Dronga.

Neuvěřitelnou souhrou náhod pak o vítězi turnaje a postupujícím musely rozhodnout dodatečné nájezdy s družstvem SOŠ Lískovecká. Všichni tři nájezdnící ( Jan Byrtus, Vladimír Hloužek i Pavel Drong ) přesvědčivě uspěli a skvělý Šimon Laštůvka v brance nepustil ani jednoho soupeře ke skórování. Krajské kolo bude tedy i s účastí chlapeckého družstva třineckého gymnázia.

Nyní mají před sebou vstup do své soutěže děvčata vedena zkušenou trenérkou Ivanou Šotkovskou.