ISIC

Gymnázium Třinec nabízí svým žákům možnost výhodnějšího získání studentského průkazu ISIC. ISIC karta je identifikačním dokladem, prokazuje status studenta naší školy a zároveň se jedná o mezinárodně uznávaný studentský průkaz, který svého držitele opravňuje k získávání řady výhod, mezi které patří např.:

• je uznáván mnohými institucemi jako plnohodnotné potvrzení o studiu,
  • je akceptován většinou dopravních podniků po celé ČR jako potvrzení o studiu,
  • výhodné cestovní pojištění,
  • slevy při nákupech ve více než 2000 kamenných obchodech i e-shopech,
  • slevy na autobusové a vlakové jízdné,
  • slevy na vstupné do hradů, zámků, muzeí apod.,
  • slevy na vstupné na některá filmová představení, koncerty, hudební festivaly,
  • slevy na vstupné do světově proslulých kulturně-historických památek,
  • slevy na vstupné do sportovních areálů a na permanentky v lyžařských areálech.

Školní ISIC není nutné si každý rok pořizovat znovu – vydaný průkaz zůstává držiteli po celou dobu studia. Standardní platnost průkazu je 16 měsíců, od září jednoho roku do prosince roku následujícího, po roce se následně žák může rozhodnout, zda si zakoupí prodlužovací známku ISIC (revalidační známka), kterou získá pouze ve škole. Pokud má kartu vystavenou jinde, musí mu být vystavena zcela nová karta.

Školní ISIC je levnější!

Pořízení nové karty stojí 350 Kč, cena za revalidační známku prodlužující platnost karty v dalších letech činí 250 Kč. V případě ztráty či zničení si můžete objednat duplikát za 100 Kč..

V ceně průkazu je jeho digitální verze v mobilní aplikaci Alive App.

Jak si ISIC objednat?

Žádosti o průkazy ISIC se vyřizují na sekretariátu školy (číslo dveří 112), formulář je možno si osobně na sekretariátu vyzvednout nebo stáhnout zde: Žádost o ISIC.

K podání žádosti přineste s sebou:

• fotografii průkazového formátu (je však možno využít taktéž fotografie ze systému Bakaláři),
  • požadovanou částku.

Další informace najdete na www.isic.cz.