Albert Černý

Lake_Malawi_LIVE_03_Petr_Klapper1

Albert Černý 

Na gymnáziu studoval v letech 2002-2008

Motto: „Wieviel bist du von anderen unterschieden?
Erkenne dich, leb mit der Welt in Frieden!“  J. W. Goethe

V Třinci na gymplu se pro mě nastartovalo kreativní období v hudbě. Objevil jsem Coldplay, Radiohead, Becka a jazz! Založil jsem jazzové trio, se kterým jsme měli první vystoupení v aule. Aula se pro mě stala takovým super zkušebním pódiem a bavilo mě hrát na klavírní křídlo, když v sále nikdo nebyl. Byla to romantika, potkal jsem tehdy Honzu Ciencialu z Charlie Straight. Přišli jsme si strašně cool a z toho nebojácného drivu vlastně žiju dodneška!

Na podzim roku 2013 se Charlie Straight rozpadli a Albert založil kapelu Lake Malawi. Kromě padesáti odehraných koncertů v ČR vystupovali Lake Malawi v Londýně, předskakovali v Praze kapele Thirty Seconds to Mars a dělali mimo jiné rozhovor v rádiu BBC London. „Jsem vděčný za to, že dělám v životě, co mě baví! Že máme tolik možností cestovat a poznávat lidi i sebe sama.“ vysvětluje Albert.

V roce 2019 se svou kapelou Lake Malawi reprezentoval Česko na Eurovizi, kde kapela skončila na jedenáctém místě, což je třetí nejlepší výsledek v historii Česka

Webové stránky,