Zimní olympijské hry 2018

V letošním „osmičkovém“ roce, kdy si budeme připomínat řadu historických událostí z dějin Československa i České republiky (1918, 1948, 1968…), můžeme přidat i historické sportovní výsledky spojené s osmičkou na konci letopočtu. V roce 1968 získal Jiří Raška, rodák z nedalekého Rožnova pod Radhoštěm, první zlatou olympijskou medaili ze zimních olympijských her, které se konaly ve francouzském Grenoblu. Raška zde zvítězil ve skocích na lyžích.

Jedno z našich nejslavnějších olympijských vítězství je také z roku zakončeného osmičkou. Z Nagana v roce 1998 přivezli hokejisté nejoslavovanější zlatou medaili, vždyť hokejového turnaje se tehdy zúčastnili všichni nejlepší hokejisté z NHL.

Zanedlouho budou zahájeny zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu. Moravskoslezký kraj u tého príležitosti organizuje Olympijský festival v termínu od 9. 2. – 25. 2. 2018. Všichni sportovní nadšenci jsou srdečně zváni zejména na slavnostní zahájení, které se koná 9. února od 11.00 hod. v OSTRAVAR ARÉNĚ.

Podrobnosti pro zájemce zde.