Projekt Malí a velcí – Den dětí pro MŠ

Přesně na Den dětí 1. 6. 2026 si dofačky programu Ceny vévody z Edinburghu (DOFE) a jejich spolužačkyz 3.C třineckého gymnázia připravili sportovní den pro děti z MŠ Nerudova v Třinci. Původní plán zorganizovat celou akci na školním hřišti nám překazilo počasí, a tak jsme celou akci museli přesunout do tělocvičny. Pro děti to byla vítaná změna a pro naše studentky návrat do dětství a vzpomínky na hodiny tělocviku, které kdysi mívaly.
Děti se rozdělily do týmů a obcházely jednotlivá stanoviště. Všichni si vyzkoušeli skákání v pytli, házet míčkem na cíl i do dálky, sjet si po klouzačce z lavičky nebo se plazit tunelem. Dokonce se naučily tančit podle písniček pod vedením zkušených lektorek.

Akce se všem líbila – malým, velkým i paním učitelkám. Všichni byli za své výkony odměněni zlatou medailí, ať už děti či studentky. Odnášíme si krásné vzpomínky a také už víme, že dobrovolnictví může mít spoustu podob.
Poděkování patří nejen holkám, ale i Mgr. Gajdzicové, která zajistila program i sportovní náčiní.