Chlapecký atletický výběr naší školy čtvrtý v republikovém finále SŠAP

Letošní 39. ročník Středoškolského atletického poháru vyvrcholil 13. říjná celostátním finále v Praze. Osm družstev v kategorii chlapců soupeřilo o pohár pro vítěze na stadionu pražské Slavie ve Vršovicích. Naše dvanáctičlenné družstvo bylo do finále pozváno na základě výsledku z posledního proběhlého ročníku v roce 2019. Náš tým navázal na úspěšná vystoupení z předchozích let, kdy pod vedením vedoucího družstva Mgr. Ladislava Vrátného patřil mezi pravidelné účastníky finále a dvakrát dokonce zvítězil. Naši chlapci v celostátním měření sil obstáli i tentokrát, když obsadili cenné čtvrté místo. Mezi nejhodnotnější výkony našich borců se řadí sprinterský počin Vítka Holuba, který skončil na druhém pozici v běhu na 60m v čase 7,16 s a přidal ještě cenné body pro družstvo ve skoku dalekém za výkon 663 cm. Naše štafeta pak zapsala dílčí vítězství, když náš finišman udržel za zády všechny soupeře. Na úspěchu našeho družstva se dále podíleli: Vojtěch Szczerba, Martin Kovář, Patrik Vítkovič, Marek Bialožyt, Martin Urban, Tomáš Bruk, Ondřej Bajtek, Jáchym Turoň, Matyáš Filla, Jan Sebastian Jakeš a Jan Bičánek. Děkujeme za příkladnou reprezentaci.

výsledky

použité foto: Středoškolský pohár, Praha 13.10.2021 | Galerie – Středoškolský atletický pohár (stredoskolskypohar.cz)