Bronzová ceremonie DOFE 2026

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DOFE) je jeden z celosvětově nejvýznamnějších programů neformálního vzdělávání, který založil před více než 60 lety Princ Philip, vévoda z Edinburghu, manžel britské královny Alžběty II. V současnosti je v programu zaregistrováno téměř 300 center v České republice, ve kterých účastníci plní tři aktivity – sport, dovednost a dobrovolnictví, poté musí v týmech zvládnout cvičnou i ostrou expedici.  
A my jsme pyšní na dalších 20 studentů naší školy, kteří v programu získali bronzový odznáček a certifikát. 

Ceremonie byla rozdělená na tři části. První hodinu byla připravená festivalová část. Ceremonie je vnímána jako příležitost pro mladé lidi, jak jim pomoct v rozhodování, kam po dokončení úrovně dál. Díky našim partnerským organizacím dostali tipy na další dobrovolnictví, stáže nebo jim to mohlo třeba pomoct s volbou budoucího povolání. Ve skupinách obešli několik stanovišť a poté v druhé polovině následovalo předávání odznaků. Po ukončení si všichni užili připravený raut a také prostor pro networking.
 

 

V letošním roce nás čeká ještě zlatá ceremonie ve Valdštejnských zahradách v Praze, kde bude oceněno 14 našich dofáků a dofaček. Poprvé získají zlatý odznáček ti, kteří absolvovali bronzovou, stříbrnou i zlatou úroveň. To znamená stovky hodin práce na seberozvoji, dobrovolnictvím, tři cvičné, tři ostré expedice a také účast na týdenním rezidenčním projektu. 

Mezitím nás čeká šest expedic do různých koutů České republiky, případně i do okolních států, aby i další účastnici zvládli ukončit svou úroveň.

Poděkování patří samozřejmě dofákům a dofačkám, jejich vedoucím – našim učitelům – a také vedení školy za podporu programu na gymnáziu.